W czwartek 12 kwietnia 2018 roku, w warszawskim klubie Volley Bajka odbyło się XXIV Doroczne Spotkanie Rodziny Siatkarskiej. To tradycja służąca integracji wielu pokoleń siatkarskiego środowiska. Niezmiennie organizatorem wydarzenia jest Fundacja Polska Siatkówka wraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Na początku imprezy uroczyście podziękowano czwórce doskonałych szkoleniowców: Krystyna Hajec – Wleciał trzykrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy, trenerka AZS-AWF Warszawa. Teofil Czerwiński, który w swojej karierze wyszkolił ponad dwadzieścia reprezentantek Polski m.in. Katarzynę Skowrońską – Dolatę i Małgorzatę Glinkę – Mogentale. Stanisław Poburka – wieloletni trener reprezentacji Polski, z którą zdobył medale MŚ, ME i Igrzysk Olimpijskich. Zbigniew Rusek – asystent trenera Tadeusza Szlagora, wielokrotny reprezentant Polski otrzymali z rąk prezesa PZPS Jacka Kasprzyka  dyplomy i odznaczenia Zasłużonego Trenera Piłki Siatkowej w Polsce. – Jestem niesamowicie wzruszony. Chciałbym serdecznie podziękować, że nie zapomniano o nas. Zakończyliśmy pracę już dawno temu, ale jest nam bardzo miło, że została ona po latach doceniona – powiedział w imieniu odznaczonych Zbigniew Rusek.

Dzięki wam siatkówka w Polsce istnieje i ma się dobrze. To wy stworzyliście fundamenty naszej dyscypliny – tymi słowami zwrócił się do wszystkich zebranych prezes Jacek Kasprzyk. Gospodarzem i jednocześnie jednym z pomysłodawców spotkań Rodziny Siatkarskiej jest Juliusz Karski. – Cieszę się, że z roku na rok uczestników, mimo że niektórzy niestety odchodzą, nie ubywa lecz przybywa. Za rok odbędzie się jubileuszowe spotkanie – powiedział nestor polskiej siatkówki.

Po powitaniach i wręczeniach pamiątkowych medali i dyplomów, zgodnie ze zwyczajem uczestnicy spotkania uczcili chwilą ciszy pamięć osób, które zmarły na przestrzeni ostatniego roku.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na biesiadowanie i wspomnienia w gronie środowiska siatkarskiego. Z przyjemnością słuchało się opowieści o wielkich meczach sprzed lat, jak i o zdarzeniach zabawnych, które tłumaczą, dlaczego ludzie siatkówki trzymają się razem. Dyskusjom i wspomnieniom nie było końca.


 

Udostępnij post

XXIV Doroczne Spotkanie Rodziny Siatkarskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *