W dniach 23-25 listopada 2018 na Sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu rozegrany został XIII Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt w kategorii ,,trójek” i ,,czwórek”. Jak co roku w trzydniowym maratonie siatkarskim rywalizowały najlepsze zespoły z całej Polski. Wśród uczestników znaleźli się medaliści Mistrzostw Polski Kinder+ Sport z Zabrza: UKS Jasieniak Gdańsk (II miejsce) i  MKS Dwójka Zawiercie (brązowy medalista MP).

Organizatorzy rozszerzyli formułę w tym roku rozgrywając turniej dla dwóch kategorii wiekowych. Podczas trzydniowej rywalizacji w turnieju brało udział 28 zespołów, które rozegrały łącznie ponad 140 spotkań !!! Dziewczęta w sobotę miały też okazję kibicować naszemu miejscowemu zespołowi 2 ligowemu UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, który na Sali SP6 podejmował Stal Grudziądz. Na meczu panowała wspaniała atmosfera, a dziewczęta mogły podziwiać wysoką formę sportową byłego reprezentanta Polski Piotra Gabrycha, który ostatecznie poprowadził zespół gości do zwycięstwa 3:2. Zaraz po meczu dziewczęta rozpoczęły wspaniałą zabawę przy muzyce, której główną bohaterką okazała się być młoda siatkarka z Koszalina, która poprowadziła dla nich lekcję ZUMBY! Ostatnią atrakcją tego dnia był konkurs ,,Jantar Champion – Zagrywka Mistrza”. Dziewczęta zagrywały na celność w butelki rozstawione na boisku do siatkówki. Zaraz po nich sami trenerzy spróbowali tej sztuki przy wsparciu swoich podopiecznych. Najlepsze dwie zawodniczki uhonorowane zostały nagrodą specjalną ufundowaną przez Jantar Wody Mineralne.

W niedziele rozgrywane były już mecze decydujące o ostatecznej kolejności w turnieju. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii ,,trójek” zajął zespół z Chwaszczyna, a w ,,czwórkach” z Gdańska. Zespoły były nagradzane przez wicestarostę kołobrzeskiego p. Jacka Kusia, dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu p. Mieczysława Szpaka oraz wiceprezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej p. Dariusza Cholkę. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik bez względu na zajęte miejsce otrzymał upominek z turnieju. Patronat honorowy nad turniejem objął Urząd Marszałkowski w Szczecinie oraz Fundacja Polska Siatkówka.

Turniej został zorganizowany przez UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, Szkołę Podstawową nr 6 im. J. Korczaka w Kołobrzegu oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Ostateczna klasyfikacja ,,3”:

 1. UKS WILKI CHWASZCZYNO
 2. UKS BARNIM GOLENIÓW
 3. UKS POGODNO SZCZECIN 1
 4. SPS LĘBORK 2
 5. 33 RADOM
 6. UKS TRÓJKA SULECHÓW 1
 7. MKS KOSZALIN 2
 8. UKS OPP SP6 POWIAT KOŁOBRZESKI 1
 9. SPS LĘBORK 1
 10. UKS POGODNO SZCZECIN 2
 11. AMPS KOŁOBRZEG
 12. UKS SOKÓŁ USTRONIE MORSKIE
 13. MKS KOSZALIN 1
 14. UKS TRÓJKA SULECHÓW 2
 15. UKS OPP SP6 POWIAT KOŁOBRZESKI 2

Ostaeczna klasyfikacja ,,czwórki”

 1. UKS „Jasieniak” Gdańsk
 2. SAS Sejny 1
 3. MKS DWÓJKA Zawiercie
 4. UKS GOLCZEWITA Golczewo
 5. UKS WILKI Chwaszczyno 1
 6. UKS Pogodno SP48 Pomorzanie Szczecin
 7. UKS OPP SP6 Kołobrzeg
 8. UKS Dwójka Milicz
 9. LKS Wrzos Międzyborów
 10. UKS Barnim Goleniów
 11. UKS WILKI Chwaszczyno 2
 12. SAS Sejny 2
 13. Akademia 33 Radom

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, a także bez pomocy ze strony rodziców zawodniczek, którym bardzo dziękuję. Wielkie podziękowania za wsparcie turnieju dla: JANTAR – WODY MINERALNE, PEK – STACJA PALIW I MOTEL, MOSiR Kołobrzeg, ORGANIZACJA PRODUCENTÓW RYB – BAŁTYK, FENESTRA, BARKAS, HOTEL MAXYMILIAN, CHEMIK POLICE S.A., Piekarnia Cukiernia Wierzbowscy, Grill House Wichłacz, Zarząd Portu Morskiego – Kołobrzeg, BIURO TURYSTYKI I PRZEWOZÓW – PARTNER, TROTON, RESTAURACJA BARKA.


ZOBACZ GALERIĘ:


 

Udostępnij post

Sprawozdanie z XIII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt w kategoriach: ,,trójki” i ,,czwórki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *