W niedzielę zakończył się XXII Finał Kinder+Sport 2016, który od piątku rozgrywany był w Częstochowie. W największym turnieju mini siatkówki na świecie wzięło udział 288 drużyn, które rywalizowały w trzech kategoriach dwójkach, trójkach i czwórkach.

8Wszyscy jednogłośnie podkreślali na każdym kroku, że XXII Finał Kider+Sport 2016 to wspaniałe przedsięwzięcie, które zostało świetnie zorganizowane w Częstochowie. 288 najlepszych drużyn z całej Polski rywalizowało w trzech kategoriach: dwójkach, trójkach i czwórkach. Zespoły rozpoczęły grę w piątek, a dopiero w niedzielę po godzinie 15.00 wyłoniono najlepsze drużyny.

– To jest niewiarygodne, co dzieje się na turnieju Kinder+Sport. Co roku przyjeżdżam na finał i muszę przyznać, że jest to moment, kiedy człowiek może naładować się pozytywną energią na cały rok. Wszyscy uczestnicy prezentują niesamowicie wysoki poziom sportowy, energię i zaangażowanie. Gołym okiem widać, jaką radość sprawia im uprawienie sportu i gra w siatkówkę. Trzeba brać przykład z tych młodych adeptów siatkówki – powiedziała Małgorzata Szleszyńska, przedstawiciel firmy Ferrero Polska.

111W kategorii dwójek chłopców najlepsza okazała się drużyna KS Wifama Łódź, która podczas całego turnieju nie przegrała żadnego meczu. – To był piękny turniej. Nie przegraliśmy ani jednego meczu podczas tych zawodów. Muszę przyznać, że w finale nie spodziewaliśmy się tak łatwego zwycięstwa. Jako trener nie raz brałem udział w tym turnieju i zdobyłem wiele medali. Ten wywalczony w niedzielę będzie kolejnym do kolekcji. Ten wyjazd zakończyliśmy sukcesem – wyznał Krzysztof Domagała, trener dwójek chłopców KS Wifama Łódź.

Dumy ze swoich podopiecznych nie ukrywał Piotr Kowal, szkoleniowiec dwójek chłopców IKS Atak SP 19 Elbląg, którzy ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. – W półfinale drużyna zagrała naprawdę dobrze. Do finału podchodziliśmy już z dużo większym spokojem, bo wiedzieliśmy że mamy medal. Mieliśmy trudnego przeciwnika. Nie udało się co prawda wygrać, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zajęliśmy drugie miejsce – podkreślił trener zespołu z Elbląga.

1W kategorii trójek dziewcząt z kolei równych sobie nie miały zawodniczki UKS Karb Bytom, które w finale pokonały po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu MKS przy MOS w Wieliczce 1 2:1.

– Dziewczyny bardzo ciężko pracowały na ten sukces. Od samego początku poważnie traktowały ten turniej. W naszej wspólnej pracy wiele pomogli nam rodzice zawodniczek. Bez nich nie byłoby tego sukcesu – wyznał Wacław Rydzyński, trener zespołu z Bytomia.

I dodał – Nie mieliśmy wielkiego doświadczenia w tego typu turniejach. Dopiero po raz drugi wzięliśmy udział w Kinder+Sport. Jak widać z roku na rok coraz lepiej się prezentujemy. Cieszymy się ogromnie, że wywalczyliśmy pierwsze miejsce. Warto podkreślić, że to finałowe spotkanie stało na naprawdę wysokim poziomie. Trenerzy, którzy obserwowali ten mecz zgodnie powtarzali, że dawno nie widzieli tak świetnego pojedynku.

Z kolei w kategorii trójek chłopców na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy DMKS Plas Kielce 1, którzy w ubiegłym roku zajęli drugie miejsce. – Jestem bardzo zadowolony z tego, co zaprezentowali moi podopieczni. W ubiegłym roku wywalczyliśmy wicemistrzostwo, w tym roku zdobyliśmy brąz. To bezwątpienia jest ogromny sukces. Naprawdę warto brać udział w Kinder+Sport. To największa impreza tego typu na świecie, której towarzyszy niesamowita atmosfera -powiedział Przemysław Strabanik, trener trójek chłopców DMKS Plas Kielce 1.

8W kategorii czwórek chłopców na podium stanęli odpowiednio DMKS Plas Kielce I, Sądecki Klub Piłki Siatkowej Dunajec Nowy Sącz i KS Metro Warszawa. Finałowy mecz stał na bardzo wysokim poziomie, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili kielczanie.

– Na tym etapie turnieju wiedzieli, że medal jest na wyciągnięcie ręki. Sami się mobilizowali i koncentrowali przed kolejnymi spotkaniami. Oczywiście były momenty, kiedy zawodnicy czuli się zmęczeni, ale myślę że adrenalina przezwyciężyła to zmęczenie. To nasz pierwszy medal w Kinder+Sport. Cel z jakim przyjechaliśmy do Częstochowy osiągnęliśmy – zauważył Tadeusz Olszewski, trener drużyny czwórek Sądecki Klub Piłki Siatkowej Dunajec Nowy Sącz, która zakończyła udział w zawodach na drugim miejscu.

Organizatorem finałowego turnieju mini siatkówki Kinder+Sport 2016, który od 7 do 10 lipca rozgrywany był w Częstochowie, był Polski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska Commercial, JM MARKETING GROUP, Communication Unlimited oraz Fundacja Polska Siatkówka. Patronem honorowym turniej objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji.

Klasyfikacja trzech najlepszych drużyn XXII Finału Kinder+Sport 2016:

Najlepsze drużyny dwójek chłopców:
1. KS Wifama Łódź
2. IKS Atak SP 19 Elbląg
3. LKS Bobowa

Najlepsze drużyny dwójek dziewcząt:
1. MKS Dwójka Zawiercie
2. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
3. MKS przy MOS w Wieliczce

Najlepsze drużyny trójek chłopców:
1. UKS SET Starogard Gdański
2. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
3. DMKS Plas Kielce 1

Najlepsze drużyny trójek dziewcząt:
1. UKS Karb Bytom
2. MKS przy MOS w Wieliczce 1
3. Energa Gedania Gdańsk

Najlepsze drużyny czwórek chłopców:
1. DMKS Plas Kielce I
2. Sądecki Klub Piłki Siatkowej Dunajec Nowy Sącz
3. KS Metro Warszawa

Najlepsze drużyny czwórek dziewcząt:
1. GTS Plas Gryfice/Barnim Goleniów
2. UKS Dwójka Krynica Zdrój
3. MKS V LO Rzeszów I


 

Udostępnij post

kinder+sport 2016 – podsumowanie trzeciego, ostatniego dnia finałów w Częstochowie
Tagi:                        

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *