Drużyna dwójek chłopców IKS ATAK SP 19 Elbląg awansowała do półfinału Kinder+Sport 2016. – Dla tych chłopców jest to niesamowite przeżycie i olbrzymi sukces – powiedział Piotr Kowal, trener zespołu.

999IKS ATAK SP 19 ELBLĄG bardzo dobrze spisuje się w tegorocznej edycji Kinder+Sport w kategorii dwójek chłopców. Drużyna, która w decydującym spotkaniu, którego stawką był półfinał pokonała świetnie dysponowany zespół TREFL GDAŃSK S.A. W półfinale zawodnicy z Elbląga zmierzą się z Ludowym Klubem Sportowym BOBOWA.

– Jesteśmy w czwórce najlepszych zespołów w Polsce w kategorii dwójek. Praca, którą wykonujemy mozolnie na treningach zaczyna przynosić efekty. Chłopcy rozkręcali się podczas tego turnieju. Mieliśmy oczywiście lepsze i gorsze momenty, ale ważne że udało się przełamać. Dla tych chłopców jest to niesamowite przeżycie i olbrzymi sukces – powiedział Piotr Kowal, trener dwójki IKS ATAK SP 19Elbląg.

I dodał – Po turnieju wojewódzkim w Elblągu nieśmiało wspominałem o tym, że mamy szansę awansować do grona najlepszych ośmiu drużyn, a może i nawet czterech. Warto podkreślić, że turniej Kinder+Sport rządzi się swoimi prawami. Trudno przewidzieć na kogo trafi się w kolejnej grupie.

Zespół ten nie po raz pierwszy bierze udział w rozgrywkach Kinder+Sport. – To już kolejna edycja turnieju, w której bierzemy udział. Ci sami chłopcy, którzy teraz wywalczyli awans do półfinału w ubiegłym roku zajęli trzynaste i siedemnaste miejsce. Zawodnicy są już ograni na tym turnieju. Teraz to procentuje – wyznał szkoleniowiec.

Zdaniem trenera z Elbląga warto brać udział w takim turnieju, ponieważ jest on wyjątkowy pod wieloma względami.

– To jest niesamowite, że spotykamy się wszyscy w jednym mieście. Możemy ze sobą porozmawiać, wymienić poglądy, zobaczyć jak grają najlepsze drużyny w całej Polsce. Kinder+Sport jest unikatowy. To jedyny turniej taki na świecie. Oby takie zawody trwały jak najdłużej – zakończył Piotr Kowal.


 

Udostępnij post

kinder+sport 2016 – wywiad z Piotrem Kowalem, trenerem IKS ATAK SP 19 Elbląg
Tagi:            

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *