Drużyna czwórek chłopców Sądecki Klub Piłki Siatkowej DUNAJEC Nowy Sącz awansował do półfinału XXII Finału Kinder+Sport 2016. – Jestem zadowolony z gry moich zawodników. Nie ukrywam, że chcemy wyjechać z Częstochowy z medalem – powiedział Tadeusz Olszewski, trener zespołu.

5555Drużyna z województwa małopolskiego, a dokładnie z Nowego Sącza w kategorii czwórek chłopców od początku XXII Finału Kinder+Sport prezentują bardzo wysoki poziom sportowy i niemal bez większego problemu uzyskała awans do niedzielnego finału.

– Od początku turnieju moi podopieczni prezentowali się bardzo dobrze. Najbardziej obawiałem się pierwszych spotkań. Jednak z meczu na mecz zawodnicy świetnie czuli się na parkiecie. Kiedy udało się nam awansować do 1/8 turnieju byłem bardzo z nich dumny. W sobotę chłopcy zagrali na maksimum swoich możliwości. Może nie będę skromny jeśli powiem, że chcielibyśmy wywieźć z Częstochowy jakiś medal – powiedział Tadeusz Olszewski.

Drużyna prowadzona przez szkoleniowca kilka tygodni wcześniej wzięła udział w VI Ogólnopolskim Finale Orlik Volleymania w Kaliszu, gdzie zajęła trzecie miejsce.

– Braliśmy udział w Orlik Volleymania i udało się nam zająć trzecie miejsce. Tamten turniej był dla naszej drużyny dobrym sprawdzianem formy przed finałami Kinder+Sport – wyznał trener z Nowego Sącza.

Wyróżniającym się zawodnikiem w szeregach zespołu Sądecki Klub Piłki Siatkowej DUNAJEC Nowy Sącz jest Jakub Olszewski. Bardzo dobrze zagrywa, mocno a przede wszystkim skutecznie atakuje.

– Jakub to mój syn, trenuje siatkówkę od szóstego roku życia. Początkowo traktowaliśmy to jako zabawę. Były momenty, kiedy grał w piłkę nożną, ale ostatecznie zdecydował się trenować siatkówkę. Teraz widać, że w przeciągu tych kilku lat zrobił bardzo duży postęp. Początkowo trenował pod okiem Leszka Macheta, a teraz to ja prowadzę z nim treningi – wyznał Tadeusz Olszewski.

W niedzielę Sądecki Klub Piłki Siatkowej DUNAJEC Nowy Sącz w półfinale Kinder+Sport 2016 zmierzy się z KS Metro Warszawa.


 

Udostępnij post

kinder+sport 2016 – wywiad z Tadeuszem Olszewskim, trenerem „4” chłopców Sądeckiego Klubu Piłki Siatkowej Dunajec Nowy Sącz
Tagi:                    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *