Drużynie czwórek chłopców M-Volley Exact System Norwid Częstochowa I nie udało się awansować do półfinału Kinder+Sport 2016. – Nie udało się nam awansować do grona najlepszych drużyn, ale i tak jestem zadowolony z postawy moich zawodników – powiedział Zbigniew Markowski, trener częstochowskiego zespołu.

5Podczas XXII Finału Kinder+Sport w Częstochowie drużyna czwórek chłopców M-Volley Exact System Norwid Częstochowa I mogła liczyć na głośny doping swoich kibiców. Niestety młodym częstochowianom nie udało się awansować do półfinału.

– Niestety nie udało się nam awansować do półfinału Kinder+Sport. Niemniej jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazali moi podopieczni. Gra o miejsca 9-16 jest sukcesem – powiedział Zbigniew Markowski.

I dodał – Poziom tegorocznego Kinder+Sport jest naprawdę wysoki. Nie ma praktycznie słabych zespołów. Każdy z każdym może wygrać. Organizacja tych zawodów jest wzorowa. Uważam, że wszystko jest tak jak być powinno. Nie ma większych błędów. Gramy na pięciu świetnych obiektach. W halach czuje się klimat tego turnieju.

W opinii trenera warto brać udział w takim turnieju jak Kinder+Sport. – Jest jedna wielka przygoda dla dzieciaków. Mają okazję spotykać się z zespołami z całej Polski. Mogą skonfrontować się z innymi drużynami, sprawdzić swoją formę, a przy tym dobrze się bawić. Warto podkreślić, że z każdego takiego turnieju da się wybrać przysłowiową „perełkę”. Zawodnika czy zawodniczkę, która może w przyszłości zasili szeregi polskiej ligi lub reprezentacji Polski – zakończył Zbigniew Markowski.


Udostępnij post

kinder+sport 2016 – wywiad ze Zbigniewem Markowskim, trenerem drużyny „4” chłopców M-Volley Exact System Norwid Częstochowa 1
Tagi:            

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *