22 października 2016 roku, w wieku 74 lat zmarł były reprezentant kraju Jerzy Szymczyk, olimpijczyk z Meksyku. W drużynie narodowej występował w latach 1961-1970 i rozegrał w niej 123 mecze.


jerzy-szymczykUrodził się 30 września 1942 w Gazomii Starej. Na początkowym etapie kariery sportowej w Piotrcovii Piotrków Trybunalski uprawiał lekkoatletykę i koszykówkę. Później studiował na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a w barwach uczelnianej drużyny siatkarskiej wywalczył dwukrotnie mistrzostwo kraju. Następnie występował w Hutniku Kraków, a w latach siedemdziesiątych grał we włoskich klubach. Po powrocie do ojczyzny 10 lat później został trenerem Hutnika Kraków, a następnie WKS Wawel. Przez dwa lata (1991-92) był szkoleniowcem reprezentacji juniorów.

Jako zawodnik brał udział m.in. w Pucharze Świata w 1965 roku – biało-czerwoni zajęli drugie miejsce. Z reprezentacją wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy z 1967 roku. W mistrzostwach świata 1970 oraz w igrzyskach olimpijskich w 1968 roku polska drużyna z Szymczykiem w składzie uplasowała się na piątej pozycji.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 31 października w Krakowie.

Udostępnij post

Zmarł Jerzy Szymczyk, były reprezentant Polski w siatkówce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *