Przeczytaj / Zobacz materiał filmowy wyemitowany w „Faktach” tvn24


Happy end i wygrana w walce o własną godność. Jeszcze pół roku temu znana siatkarka mieszkała na ławce w parku. Jolanta Molenda zmagała się też z problemem alkoholowym. Okazało się jednak, że wciąż ma drużynę. Dawne koleżanki zafundowały jej taki doping, że teraz razem mogą świętować zwycięstwo.

Życie Jolanty Molendy zmieniło się o 180 stopni. Jak sama przyznaje, teraz jest wreszcie szczęśliwa. A zaledwie pół roku temu była bezdomna i borykała się z problemem alkoholowym.

– Wydawało mi się, że jestem bardziej odporna psychicznie, ale po śmierci najbliższych mi osób, moja odporność niestety padła w gruzach – mówiła.

Ta życiowa porażka wstrząsnęła siatkarskim światem. Z widokiem byłej mistrzyni mieszkającej na ławce w parku, nie mogły pogodzić się przede wszystkim jej koleżanki z boiska.

Wsparcie w walce

Kilka dni po publikacji opowieści o jej historii w „Faktach”, znów zagrały razem. O lepsze jutro Jolanty Molendy. Pokazały, że znów są drużyną. Nie tylko namówiły Jolantę Molendę na leczenie alkoholizmu, ale konsekwentnie ją w tej walce wspierały. – Aż brakuje mi po prostu słów, żeby opisać ich serca – mówił po tym jak skontaktowały się z nią.

– Pokazała, że jest niesamowitą wojowniczką – mówi Agata Kopczyk, była reprezentantka Polski w siatkówce.

Proces wychodzenia na prostą wspomaga też córka Jolanty Molendy, która po emisji materiały napisała do redakcji „Faktów”: „Przez dwa lata śniłam o niej co noc, i nie było dnia, żebym o niej nie myślała. Choć powoli zaczynałam godzić się z myślą, że straciłam ją już na zawsze. Mam nadzieję, że nałóg już mi jej nie zabierze, ale bez względu na to, co się stanie, dziękuję”.

„Kolejne zwycięstwo w karierze”

Przed Jolantą Molendą nadal jednak stoi wiele wyzwań. Jak sama przyznaje „abstynencja to jest tylko punkt wyjściowy, a trzeźwość, to jest punkt docelowy”.

Po wyjściu ze szpitala i rehabilitacji, zoperowanej kilka tygodni temu nogi, przyjdzie też czas na powrót do normalnego życia. – Kolejnym etapem jet załatwienie mieszkania, żeby miała swój własny kąt, i pracy – mówi Agnieszka Cyran z fundacji „Polska siatkówka”.

Pomoc deklaruje urząd miasta w Łodzi, którego przedstawiciele doskonale pamiętają grającą w tym mieście mistrzynię. Szansą dla byłej siatkarki ma być m.in. praca w miejskim ośrodku sportu.

Czy można zapisać kolejne zwycięstwo w karierze Jolanty Molendy? – Myślę, że ten najważniejszy mecz, jaki powinnam wygrać, wygrałam – mówi była mistrzyni.

(źródlo: tvn24)


Udostępnij post

Kolejne zwycięstwo w karierze Jolanty Molendy – nowe życie mistrzyni!

Komentarz do “Kolejne zwycięstwo w karierze Jolanty Molendy – nowe życie mistrzyni!

  • Marzec 18, 2017 z 9:01 am
    Permalink

    ZNAŁEM JOLE OSOBIŚCIE BYŁA CUDOWNA OSOBA :'(

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *