W dniu 1 kwietnia 2018 zmarł w wieku 89 lat Waldemar Pineski- wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej.

Kilka słów pożegnania w imieniu całego środowiska siatkarskiego zamieścił nestor polskiej siatkówki Juliusz Karski:

 

W imieniu całego środowiska siatkarskiego, Fundacji Polska Siatkówka, a w szczególności grona siatkarzy z Warszawianki, żegnam naszego wielkiego przyjaciela śp. Waldemara Pindelskiego.

Będąc jednym z najstarszych, z generacji siatkarzy jeszcze żyjących, wraz ze Zbyszkiem Woźniczka, graliśmy wszyscy w reprezentacji i pamiętamy całą karierę sportową Waldka.

Swoją wielką przygodę z siatkówką, Waldek rozpoczął w YMCA Warszawa. Kolejnymi klubami, które reprezentował były: Polonia Warszawa, Gwardia Warszawa, AZS- AWF Warszawa, Legia, a na końcu Warszawianka, w której graliśmy razem kilka lat. Po skończeniu kariery siatkarskiej, jako zasłużony Mistrz Sportu, brał zawsze udział w naszych corocznych, kilkudniowych wyjazdach w okresie letnim, organizowanych przez kolegę Czarkowskiego, szefa Warszawianki. Graliśmy wówczas towarzysko w siatkówkę, często z wyczynowymi drużynami niższych klas, z którymi zawsze wygrywaliśmy pomimo kilkudziesięcioletniej różnicy wieku. Zdobyte umiejętności, podczas wieloletniej kariery sportowej, wystarczyły na długo, a młodzi przeciwnicy, nawet Ci z drugiej ligi, tylko kiwali głowami i przecierali oczy ze zdumienia, szczególnie przy Twoich hakach w ataku, najlepszych wówczas w Polsce. Waldek, jeszcze przed rokiem, przychodził na doroczne spotkania Rodziny Siatkarskiej organizowane przez PZPS i Fundację Polska Siatkówka. 30 marca rozmawiałem z Nim przez telefon, gdzie składaliśmy sobie życzenia świąteczne i zapraszałem go na najbliższe spotkanie Rodziny Siatkarskiej, które ma się odbyć 12 kwietnia. Niestety była to ostatnia nasza rozmowa.

Waldek był człowiekiem niezmiernie miłym, uczynnym, gotowym w każdej chwili do poświęceń, aby nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Nigdy na boisku nie było z nim problemów, a jak były pomiędzy innymi zawodnikami, to łagodził je z dużym powodzeniem, gdyż miał w drużynie duży autorytet.

Żegnaj Waldku!  Wszyscy Ci, którzy Cię znali i grali z Tobą, będziemy o Tobie zawsze pamiętać.

Odpoczywaj w pokoju wiecznym!

 

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 10 kwietnia 2018 roku o godz., 12.00 w kościele Św. Grzegorza na Woli przy ul. Wolskiej 180/182, po czym nastąpi odprowadzenie na miejscowy cmentarz do grobu rodzinnego

O czym zawiadamia pogrążona w smutku żona z rodziną


 

Udostępnij post

Pożegnanie Waldemara Pindelskiego w imieniu całego środowiska siatkarskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *